Historie

Nu dus de 35e Marathon Brabant en natuurlijk zoals de traditie behoort op de laatste zondag van de maand oktober, in 2017 op 29 oktober. Dit is echter niet altijd zo geweest. De eerste marathon vond plaats op zaterdag 22 oktober 1983. Met ingang van 2010 is Van Oers Accountancy & Advies de hoofdsponsor en draagt het evenement de naam Van Oers Marathon Brabant.

De eerste Marathon Brabant, toen ook wel herfstmarathon genoemd werd georganiseerdn ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van A.R.V. Achilles. De bedoeling was dat deze eerste marathon een aanzet zou vormen tot een jarenlange traditie. Nu na 34 schitterende marathons mag gezegd worden dat het geslaagd is. In de eerste edities kon de organisatie vooral op de halve marathon maar ook op de hele marathon rekenen op deelname van een aantal vaderlandse toppers. Mede door de vestiging van Adidas in Etten-Leur en het Adidas Running team. Opmerkelijk want de toppers kregen geen startvergoeding en er waren en zijn nog altijd geen geldprijzen te verdienen.

Vanaf het begin heeft de organisatie er voor gekozen een marathon te organiseren waarin iedereen loopt voor de sport en niet voor het geld. Nu richt de de organisatie van de marathon zich meer op de recreatie lopers, een enorm legioen in Nederland. Voor deze groep is Etten-Leur een topper en zeer gewild door de lage inschrijfgelden en de goede sfeer,  kwaliteit en service. En die zijn zeker niet minder dan bij grote loop-
evenementen. 

 

Blijf op de hoogte

Schrijf je hieronder in voor onze nieuwsbrief of volg ons via Facebook of Twitter.

inschrijven

Contactgegevens

Stichting Marathon Brabant
Postbus 223,
4870 AE Etten-Leur

Communicatie Marketing en Sponsoring

Voor algemene Informatie
info@marathonbrabant.nl
tel. 076-5016115 / 06-37355726

Voorzitter
voorzitter@marathonbrabant.nl

Secretariaat
secretariaat@marathonbrabant.nl

Facilitaire zaken
facilitairezaken@marathonbrabant.nl

Vrijwilligers
vrijwilligers@marathonbrabant.nl

Wedstrijdorganisatie
wedstrijdorganisatie@marathonbrabant.nl

Inschrijving
inschrijfbureau@marathonbrabant.nl

Bedrijvenloop
bedrijvenloop@marathonbrabant.nl

Familieloop
familieloop@marathonbrabant.nl

 

 

  •